ANNE OLDUKTAN SONRA YAPMAYI EN ÇOK ÖZLEDİĞİMİZ 10 ŞEY

Bebek sahibi olduktan sonra çiftlerin hayatında çok şey değişiyor, özellikle de yeni annenin. Uyku düzeninden banyosuna, alışverişinden giyim tarzına kadar her şeyini evin yeni patronuna göre ayarlayan anneler için elbette bebek sahibi olmak dünyanın en güzel duygularından biri.

Ama bu demek değil ki anne olduktan sonra yapmayı sevdiğimiz şeyleri hiç özlemiyoruz. Öğleye kadar kesintisiz uyumayı hangi yeni anne istemez mesela, ya da uzun uzun banyo yapmayı… Biz yeni annelerin yapmayı en çok özlediği 10 şeyi listeledik. Siz listeyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

BEBEĞİN AĞLAMASIYLA DEĞİL KENDİ KENDİNE UYANMAK

Yeni annelerin en çok özeldiği şey hiç şüphesiz kesintisin bir uyku. Doğumdan sonraki ilk aylarda bebeğin az az ve sık beslenmesi nedeniyle annenin uykusu bölünür ve kesintisiz bir uyku çekemez. Bu nedenle yeni anneler en çok kesintisiz bir gece uykusunu, sabah yataktan istediği saatte kalkmayı özlerler

SAATLERCE SÜREN KÖPÜKLÜ BANYO KEYFi

Bebeği uyuttuktan sonra apar topar 5 dakika içinde yapılan duş yerine banyo köpükleri ve aromatik yağlarla zenginleştirilmiş uzun ve kesintisiz bir küvet keyfi yeni annenin en çok özlediği ve hayalini kurduğu anlardan biridir.

İSTEDİĞİ HER ŞEYDEN SINIRSIZCA YİYEBİLMEK

Bazı anneler “Emziriyorum ben, istediğimi yerim “dese de doğum kilolarını bir an önce vermek isteyen anne adayları beslenmesine dikkat eder. Bir de bebeğe gaz yapar mı, bebeğim için zararlı mı endişeleri ile dilediği gibi her istediğini yiyemez. Söyle koca bir pizza söyleyip üstüne en sevdiği sosları döküp gönül rahatlığı ile o pizzayı afiyetle yemeyi kim istemez ki!

SÜRE SINIRLAMASI OLMADAN ALIŞVERİŞE ÇIKMAK

Elleri bomboş bir şekilde bebek arabası itmeden, bebeğin ihtiyaç listesi için değil, sadece kendisi için alışveriş yapmak her yeni annenin hayallarini süsler. Sürekli saatini kontrol etmek zorunda kalmadan, acele etmeden alışveriş yapmanın keyfini doya doya çıkararak…

UZUN UZUN YAPILAN HAFTA SONU KAHVALTILARI

Mükellef bir şekilde hazırlanmış bir kahvaltı masası, yavaş yavaş yudumlanan ve tadı çıkarılan çay, keyifle okunan hafta sonu gazetesi… Kulağa çok hoş geliyor değil mi?

GEÇ SAATLERE KADAR MÜZİK DİNLEYİP DANS ETMEK

Bebek uyuyor diye çıt sesi bile çıkaramazken eski günlerdeki gibi bangır bangır müzik dinlemek oldukça keyifli olurdu değil mi?

EVİN İÇİNDE OYUNCAKLARA BASMADAN YÜRÜYEBİLMEK

Bebek bezlerinin, ıslak mendillerinin, biberonlarının dekor olarak kullanılmadığı, oyuncakların üzerinden atlanmadığı derli toplu bir ev için yeni annelerin biraz daha zamana ihtiyacı olabilir.

BEBEK UYANIR DİYE ACELEYE GETİRMEDEN UZUN UZUN SEVİŞMEK

Çocuk duyar, karnı açıkmıştır birazdan uyanır kaygısı yaşamadan ve acele etmeden tadını çıkara çıkara sevişmek…

HİÇBİR ŞEY YAPMADAN ÖYLECE OTURMAK

Hiçbir şey yapmadan boş boş oturmak kimileri için çok sıkıcı olabilir ama yeni anneler için hiç de öyle değil. Bebeğin maması, gazı, banyosu masajı derken yeni annelerin bazı zamanlar böyle hiçbir şey düşünmeden kafasını boşaltmaya ihtiyacı var.

BEBEK AĞLAMASI İLE SÜREKLİ KESİNTİYE UĞRAMAYAN SİNEMA KEYFİ

Bebek uyuduktan sonra güzel bir sinema keyfi yapmak yeni annelerin günün yorgunluğunu atması için birebirdir. Tabii ki bebeğin ağlama sesi ile 10 kere pause tuşuna basılıp film izlediğini unutup emzirirken uyuyakalmadan.