Erkeklerin kadınlarda sevmediği 10 alışkanlık

Sürekli geç kalmak
Kadın erkek fark etmeden bazı insanlar kronik olarak devamlı geç kalır. Bununla birlikte kadınlar hazırlanmak için daha fazla zaman harcarlar özellikle de sinemaya gitmek veya baş başa romantik bir akşam yemeğine çıkmak gibi etkinlikler oldukça bu süre daha da uzuyor. Etkinliğin önemi arttıkça, hazırlanmak için ayrılan süre de artıyor. Geç kalmak bir ilişkiyi mahveden en büyük etkenlerden biridir.

Yemeğinden çalmak
Evet, bazı insanlar buna gerçekten tahammül edemiyor, özellikle de akşam televizyon karşısında yemek için sabırsızlandığı tiramisu söz konusu ise… Kendimize bir tane sipariş etmek yerine 2 çatal almak daha mantıklı geliyor olabilir fakat karşınızdaki insan sizinle aynı fikirde değil.

7/24 Telefonda olmak
Sosyal medya, arkadaşlar, aile, kitaplar, müzik ve hatta iş… Modern dünyada akıllı telefonlar tüm yaşamımızı küçük plastik gövdelerinin içinde barındırıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, sevgilinizle birlikteyken telefonu bir kenara kaldırıp, ona odaklanmak daha iyi bir fikir. Bu birbirinize saygı göstermek açısından da önemli. Birkaç saat e-mailinizi kontrol etmezseniz dünyanın sonu gelmez.

İltifatı geri çevirmek
Biz kızlar elimizden gelenin en iyisini yapmak için çok uğraşıyoruz, daha sonra her nedense insanlar ne kadar güzel gözüktüğümüzü söylediklerinde bunu kabul etmiyoruz. Eğer erkek arkadaşınız sizi dağınık saçla veya makyajsız halinizle güzel buluyorsa ve bunu dile getiriyorsa iltifatı kabul edip teşekkür edin! Pijamalarınızı ve okuma gözlüklerinizi giyerken güzel gözüktüğünüzü kabul etmemek için binlerce neden bulmanıza gerek yok. Partneriz güzel olduğunuzu düşünüyor  bu yeter.

“İyiyim bir şeyim yok”
Hisler hakkında konuşmak kadınlar için zor olduğu kadar erkekler için de zor. Unutmayın, erkekler kız arkadaşlarını ne kadar severse sevsin bu onların zihin okuyabildiği anlamına gelmez. Eğer bir şey sizi üzüyor veya rahatsız ediyorsa bunu onunla paylaşın ve sorunu çözmeye çalışın. Öteki türlü siz mutsuz olurken erkek arkadaşınız da sürekli neyiniz olduğuyla ilgili tahmin yürütmeye çalışacaktır. 

Çıkarcı olmak
Erkekler kadınların kendilerini çıkarları uğruna kullanmalarından nefret ederler ve genelde üzerlerinde test edilen tüm teknikleri fark ederler. Asla sevgilinizi kıskandırmak veya ona bir şey kanıtlamak için başka erkeklerle flört etmeyin, bu sadece işlerin daha kötü olmasını sağlar. Aşık bir erkek aşık olduğu kadın için her şeyi yapar, bu aşkı istediğiniz şeyleri almak ya da onun normalde gidemeyeceği yerlere gitmek için kullanmayın. İlişkiler birbirine eşit şekilde saygı ve sevgi göstermekten ibarettir.

Eşyalarını yeniden düzenleme
Bazı kadınlar düzeni çok sevdikleri için her şeyi temizlemeye ve yeniden sıralamaya her zaman hazırlar, buna sevdiği insanlar da dahil. Evde düzen olması iyi bir şey olsa da, bazı erkekler eşyalarına izinsiz dokunulmasından çok rahatsız olur, sorun eşyaya dokunulması değil, istedikleri zaman eşyayı aradıkları yerde bulamamalarıdır. Masanın üstü ne kadar karışık ve düzensiz gözükse de partnerinizin o masadaki çakmağının nerede olduğunu bildiğinden emin olabilirsiniz.

Çok fazla şikayet etmek
Hepimizin iş arkadaşlarımızla veya patronlarımızla anlaşamamamız gibi problemleri var, bu onlar hakkında 7/24 şikayet etmemiz gerektiği anlamına gelmez. Partnerlerin birbirini desteklemesi gerektiği doğru fakat fazla negatiflik ilişkiyi kötü etkiler ve bu ne sizi ne de sevgilinizi mutlu eder. Daha olumlu bir tutum sergilemek ilişkiler için sağlıklıdır ve sevgilinizle daha derin bir ilişki kurmanızı sağlar.  Uzmanlar erkeklerin kibar kızları kaba kızlardan daha çekici bulduğunu kanıtlamış.

Doğru cevabı olmayan sorular sormak
Evet belki bunu genelde bilerek yapmıyoruz fakat erkekler onlara “nasıl olmuşum?”  veya “ bu beni şişman göstermiş mi?” diye sorulduğunda altında yatan bir şey olduğundan şüpheleniyorlar. Bu tarz belli bir doğru cevabı olmayan sorular erkekleri çok geriyor.

Başka şeylere ilgi duyduğu için onu suçlu hissettirmek
İnsanların farklı hobileri olması çok doğal bir şey, hatta erkek arkadaşınızla ayrı şeylere ilgi duymanız ve ayrı zaman geçirmeniz oldukça iyi bir şey. Aynı hobilere sahip olmanız da olmaması da eşit şekilde iyi. Siz iki farklı karaktersiniz bu yüzden sizinle dışarı çıkmak yerine futbol maçı izlemeyi tercih ettiği için sevgilinize dırdır yapmanız sadece ilişkinize zarar verir. Erkekler, kadınların özgürlüklerini kısıtlamaya çalışmasından hiç hoşlanmaz.