Hangi Hatalar İlişkiyi Bitiriyor?

Sevdiğiniz biriyle birlikte bir ilişki yaşıyor olabilirsiniz. Fakat bazen sevginin yanında da olması gereken şeyler vardır. İlişkinizdeki bazı hatalar sevginizin önüne geçebiliyor ne yazık ki. Bunlardan bazıları, yalan söylemek, güvensizlik, aşırı kıskançlık, anlayışsızlık, aldatmak, değiştirmeye çalışmak, inatçılık gibi nedenlerdir. İşte bir ilişkiyi bitiren hatalar:

1-Yalan söylemek:

Yalan affı olmayan bir hatadır. Yalan söylemek doğru değil, fakat yalanın ortaya çıkması ilişkinizin bitmesine sebep olacaktır. Bunun telafisi olmadığı gibi kişisel olarak da kendinizi sorgulamanız gereken büyük bir hatadır.

2-Güvensizlik:

Güven bir ilişkide olmazsa olmazlardandır. Birbirine güvenmeyen bir çift sağlam bir ilişkiye de sahip değildir. Güven duymadığınız bir insanla şimdi olmasa mutlaka bir gün ilişkiniz son bulacaktır.

3-Aşırı kıskançlık:

Her ilişkide kıskançlık olağandır. Fakat aşırıya kaçınca iş pek de hoş olmayan yerlere gidebiliyor. Fazla kısıtlamalar koyarak birlikte olduğunuz insanın yaşamını da sıkıcı bir hale sokmuş oluyorsunuz. Örneğin; yakın arkadaşlarıyla vakit geçirmesinin ilişkinize bir zararı olmayacaktır ve ayrı geçen zamanlarda iki taraf için olumlu sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Birazcık kendinizi kıskançlık konusunda törpülemelisiniz.

4-Anlayışsızlık:

En büyük sorunlardan biri de anlayışsızlık. Her noktada birbirinizle aynı fikirde olmayabilirsiniz fakat konuşup tartışarak da bir ilişkide doğru yola girilebilir. Karşılıklı dinlemeyi beceremiyorsanız ilişkinizin bitmesine adım adım yaklaşıyorsunuzdur.

5-Saygısızlık:

İlişkinizde birbirinize saygı duymuyorsanız karşınızdaki insan sevginizi de, değerinizi de hissetmez. Öncelikle ilişkinizdeki insana saygı duymak gerekir. Hayatına, fikirlerine ve davranışlarına saygılı olmalısınız. Kaba, argo kelimeler kişiyi ilişkiden soğutur ve ilişkinin bitmesine sebep olur.

6-İnatçılık:

Gereksiz ve yersiz inatçılık ilişkide fazla iticidir. Karşılıklı yapıcı konuşmayla inatçılığın üstesinden gelebilirsiniz fakat bunu başaramıyorsanız, gereksiz inatçılık ilişkinin bitmesine sebep olur.

7-Değiştirmeye Çalışmak:

İlişkinizdeki partnerinizi olduğu gibi kabul etmelisiniz. Kendi olduğu için tanıyıp sevdiğiniz insanı ilişki içerisinde değişmesini istemek ilişkinin bitmesine oldukça büyük bir etkendir.

8-Aldatmak:

Affı olmayan büyük bir hatadır. Kimse sevdiği insanı aldatmaz ve aldatıldığınızda da affedilmeyi hak etmezler. Unutmayın ki bu hatayı bir kez yapan bir gün eline fırsat geçtiğinde bunu tekrarlayacaktır. Affedilmiş olsa dahi bu ilişkide güvensizliği de yanında getireceği için sağlam bir ilişkiye asla sahip olamazsınız.