Her gün kulak masajı yaparsanız ne olur? Etkisi muhteşem!

Stres, kaygı, baş ağrısı, yorgunluk veya fazla kilolar… Günümüzde bu problemleri yaşamayan neredeyse yok. Ancak bunların çözümü oldukça basit: Kulak masajı! Zihninizi problemlerden ve yaşadığınız fiziksel rahatsızlıklardan kurtarabilecek gerçek bir rahatlatıcı. En iyi yanı da her yerde, her zaman hızlı ve kolay şekilde yapabilmeniz. Hazırsanız bu muhteşem uygulamanın faydalarını sıralıyoruz! PEMBENAR ÖZEL

ABONE OL

Kulaklarınızın farklı bölgelerini, özellikle de memelerini nazikçe çekip ovalamak çok fazla sinir ucunu uyarır ve beyninizin endorfin salgılamasına yardımcı olur. Bu da kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Ayrıca kan dolaşımınız da harekete geçer. Bazı çalışmalar, bu basit masaj hareketleri sayesinde kişilerin fiziksel ağrılarını daha iyi yönetebildiklerini ve ağrı eşiklerinin bile arttığını gösterdi.

Stres ve kaygı seviyeleriniz azalır

Stresli, panik, huzursuz, yorgun veya yıpranmış hissediyorsanız kulak kıvrımınızın bulunduğu boşluğa yavaş dairesel hareketlerle masaj yapın.

Bu nokta, kulağınızın üst tarafında üçgen şeklinde bir oyuk gibidir. Yapılan çalışmalar, bu hareketin oldukça etkili olduğunu ortaya koydu!

Baş ağrınız ve migreniniz hafifler

Ağrı kesiciler, vücudunuz ve sağlığınız üzerinde ciddi etkilere sahiptir ancak kulak masajı zararsızdır!

Daha iyi bir etki için nane çayı gibi daha doğal şeyler ile kulak masajını birlikte deneyin!

Daha hızlı kilo verebilirsiniz

Düzenli egzersiz yapmanın ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra her gün kulaklarınızın farklı noktalarına masaj yapabilirsiniz.

Üstelik diğer rutinlerle birlikte uygulandığında masajın daha hızlı kilo verdireceği de kanıtlanmış.

Hedefinize ulaştıktan sonra kilonuzu korumak ve sağlıklı kalmak için bunu yapmaya devam edebilirsiniz.

Uykusuzluk ile mücadelede yardımcı olabilir

Kulak masajı rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğundan yatmadan önce kendinizi sakinleştirmek ve gevşetmek için yapabilirsiniz.

Bu uygulama tek başına uykusuzluğu tamamen ortadan kaldırmanıza yardımcı olmasa da iyi bir uyku için gerekli olan rahatlamaya yardımcı olabilir.

Enerjinizi artırır

Ayılmak için sabah kahvesi içmeyi unutabilirsiniz! Bunun yerine kulaklarınızı biraz daha yoğun bir şekilde ovalamayı deneyin.

Kulaklarınızın sinir uçlarını uyarmak, beyindeki birtakım merkezler aktive ederek yorgunluğun kaybolmasını sağlayabilir.

Enerjinizin düştüğü, kendinizi yorgun hissettiğiniz gündüz saatlerinde de bu tekniği deneyerek enerjinizi yükseltmeye ne dersiniz?