İktidar hapı nedir, ne işe yarar?

İktidar hapı,  cinsel ilişki sırasında erkeklerin yaşadığı sertleşme ve ereksiyon olamama sorununa, çözüm amaçlı olarak kullanılan bir çeşit ilaçtır. Halk arasında sertleşme ilacı olarak geçen iktidar hapı hakkında yeterince bilgi sahibi olmayanların, bu hap hakkında yeterli araştırmayı yapıp kullanmaları gerekir. İktidar hapı nedir, iktidar hapı ne işe yarar gibi soruların cevaplarını haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz. 

İktidar hapı nedir?

 İktidar hapı erkeklerde penisin sertleşmemesi sonucunda kullanılır. Erkeklerde penisin sertleşmemesi durumuna iktidarsızlık denilmektedir. İktidarsızlık problemi beraberinde ereksiyon olamama ve cinsel hayatın bitecek düzeye gelmesine neden olabilmektedir. Özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte erkeklerde sertleşme problemi (iktidarsızlık) meydana gelmektedir. İktidarsızlık yaşayan ileri yaştaki erkekler tarafından da iktidar hapı kullanılmaktadır. 
İktidar hapları mg olarak farklılık göstermektedir.

Sekste pasif kalmaktan bıktınız mı?

İktidar hapı kullanan bir erkek ilk olarak sertleşme probleminin hangi düzeyde olup olmadığını anlaması gerekmektedir. Eğer sorununuz çok büyükse ve bir türlü istediğiniz seviyeye çıkamıyorsanız gereken dozajı yükseltmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer bir sorununuz yoksa ve ilişkide defalarca yeniden başlamak istiyorsanız dozajı düşük ürünler almanız gerekmektedir. Yani buradan da anlayacağınız gibi sertleşme sorunu yaşamayanlar da bu ürünü kullanabilir.

İktidarsızlık problemi olmayan erkekler neden iktidar hapı kullanırlar?

İktidarsızlık problemi yaşamayan erkeklerde iktidar hapı kullanırlar. Bunu kullanmalarının nedeni ise ilişki sırasında birçok kez boşalmak istemeleridir. Ancak uzmanlara göre bu duru pek fazla önerilmez. Eğer boşalma problemi yaşanmıyorsa iktidar hapı ilerleyen zamanlarda ciddi cinsel sorunların meydana gelmesine sebebiyet verebilir. 

İktidar hapı zararlı mıdır?

İktidar haplarının sağlık açısından bir zararı olduğuna dair henüz bir uzman açıklaması bulunmamaktadır. Ancak aşırı dozda kullanımında veya iktidarsızlık sorunları olmamasına rağmen kullanılması ciddi cinsel sağlık problemlerine sebebiyet verebilmektedir.

İktidar hapının aşırı dozda kullanımı idrar yaparken de ciddi sorunlara neden olabilir. Çünkü erekte durumda boşaltım yapmak erkekler için oldukça zordur. Bunun yanı sıra ilişki yaşanmadan dışarıya çıkmanız gerekirse de kasıklarınızda baskı hissedebilirsiniz.
 

İktidar hapını kimler kullanamaz?

Bu ilaçları kullanmaya başlamadan önce doktora başvurmak gerekir. Özellikle de şu durumlarda:

• Kalp hastalığı: Yeni geçirilmiş bir kalp krizi, ‘angina’ denilen kalp ağrısı, cinsel ilişki sırasında oluşan kalp ağrısı, kalp yetmezliği ve kalp ritim problemleri.
• Kontrol edilemeyen yüksek veya düşük tansiyon.
• Son altı ay içinde geçirilen inme.
• Retina problemleri.
Ailede ya da kişide ‘retinitis pigmentosa’ gibi bir göz sorunu olması.
• Orak hücreli anemi, lösemi veya sertleşmenin kontrol olarak devam etmesine yol açacak başka bir sağlık sorunu.