İlişkilerde Mutluluğun Sırrı

Bir ilişkide mutluluğu yakalamak ve devam ettirmek oldukça önemlidir. Bunun için ilişkilerde kadın ve erkeğin dikkat etmesi gereken birçok nokta var. Bunlardan en önemlisi rol çalmamak. Günümüzde kadınlar iş hayatının gereği olarak güçlü olmak zorunda kalıyor.

Bazen dişil enerjisini neredeyse terk ediyor. İlişkisinde de bunu kullanmaya başlıyor. Eşi de kendi de eril enerjiye sahip oluyor. Bu durumda iki eril enerjiye sahip kişi arkadaş konumuna geçiyor. Son dönemdeki boşanmaların artışının buna bağlı olduğunu gözlemlemek mümkün.

Uzakdoğu felsefesinde yin yang zıtlıkların bir arada olmasından ve dengesinden söz eder. Birinin fazla olması dengeyi bozar. Güç savaşını da iki eril enerji arasında olduğunu gözlemliyoruz. Dişil enerjinin eril enerji ile güç savaşına girdiği görülmüyor.

Bir kadını onurlandırmak için erkek gibi kadın derler, ama bu doğru bir söylem midir?

Kadın,  kadın olarak kimliğini almalı, üzerini maskelememelidir. Kırmızı ruj süren güzel kadının da dişil enerjisi yüksek demek her zaman mümkün değildir. Dışı dişil enerji, içi eril enerji olan kadınlar da var.  Eril enerji bir anlamda korunma ve savunma gibi görülüyor.

İlişkide mutluluğun anahtarı dişil ve eril enerjinin yerini bulmasından geçiyor. Güçlü dişil enerjisi yüksek kadınlar uzun ve mutlu bir ilişkiye sahip oluyor. Son dönemde düzenlediğim workshoplarda bu konunun kadınlar tarafından çok fazla ilgi gördüğü dikkatimi çekti. Dişil ve eril enerjiyi anlatmaya devam edeceğim.

Unutmayalım ki kadın olmanın, dişil enerjinin yüksek olmasının hissi bambaşka… Hatta mutluluğun anahtarı dişil ve eril enerjinin yerini bulmasından geçiyor.