İlk buluşma öncesi stresi azaltmak için tüyolar

Hoşlandığınız kişi ile ilk buluşma gününüzü ve saatinizi ayarladınız ve çok mutlusunuz… Herkes biliyor ki ilk buluşma öncesi fazla gergin ve stresli durumlar içerisine gireriz. Bu gerginlik yüzünden ilk buluşmalarda çok fazla hata yapabilirsiniz. İşte o hatalara düşmemeniz için ilk buluşma öncesi gerginliği azaltmanın yollarını sizinle paylaştık.

Her zaman gittiğiniz mekana gidin

Gerginliği atmanın en iyi yolu buluşmayı planlamaktan geçer. Sevdiğiniz bir restoran veya bar gibi normalde rahat ettiğiniz bir mekana gitmeyi önererek ev sahipliği avantajını kullanmaktan çekinmeyin. Mekan ve aktivite olayı rahatlık için bir temel oluşturuyor.

Buluşma öncesi spor yapın

Buluşma için gergin misiniz? Gerginliği özgüvene dönüştürmek için endorfin sağlamak açısından İyi bir antrenman yapmanızı öneririz. Sizi buluşma öncesi daha rahat ve güçlü hissetirecektir.

Buluşma öncesi sevdiğiniz bir şey ile meşgul olun

Gerginliği uzaklaştırmanın en kolay yollarından biri zihninizi meşgul tutmaktır. Buluşmadan önce kendinize beyninizi gerginlik girdabına sürükleyecek kadar çok boş zaman vermeyin. Vaktinizi kıyafetlerinizi seçmeye, hatta kıyafet seçimine yardımcı olacak güven verici bir arkadaşınızı çağırarak değerlendirin.

Kendinizi sevdiğiniz bir müzik ile ödüllendirin

Buluşmanızda daha enerjik hissetmek istiyorsanız, sevdiğiniz hareketli müzikleri dinleyin. Sizi gazlayacak ve bir kraliçe gibi hissettirecek ne müzik varsa açın, sesi sonlayın!

Derin nefes alın

Dört saniye nefes alın, ardından üç saniye nefes verin. Bunu üç ya da dört kez tekrarlayın ve farkında bile olmadığınız arka planda çalışan gerginliğin çekildiğini hissedin.

Gerginliği kafanıza takmayın

Buluşma öncesi gerginliği kafanıza takmayın. Şöyle ki, kafamıza takıp gerildiğimiz şeylerin çoğunun takılma seviyesini biz belirliyoruz. Bir dahaki sefer gerildiğinizi hissettiğinizde sesli bir şekilde “Bunu takmıyorum” deyin. Bu gerginliğin çığ gibi büyümesine izin vermediğiniz anlamına gelir. Sonra teşekkür edersiniz

Buluşacağınız kişiyi yakın bir arkadaşınız gibi görün

Buluşacağınız kişiye yakın bir arkadaşınız gibi davranın. Hissettiğiniz gerginliğin yarısı kendi baskınızdan, diğer yarısı reddedilme korkusundan kaynaklanıyor. Bir arkadaşınızla vakit geçirirken bu sorunların hiçbiri olmaz. Bu yüzden buluşmanızın bir arkadaş buluşması olduğunu düşünerek gerginlik, korku ve baskıdan kurtulun.

Unutmayın karşınızdaki kişi de sizin kadar gergin!

Bunu hatırlayıp bu buluşmanın ikiniz için de geçerli olduğunu düşünmek, bunu çok daha az korkunç yapıyor. Şimdiye odaklanıp karşınızdaki kişiyi tanımaya çalışarak onu rahat ettirmeye çalışırsanız gerginliğinizi unutursunuz

Sonuca odaklanmayın

Şimdi, yaşanabilecek en kötü senaryo şu: Buluşacağınız kişiyi bir daha göremeyeceksiniz. Bu kadar büyütülecek bir mesele değil. Eğer buluşmanın sonucuna çok odaklanırsanız ve işlerin yürümeyeceğini düşünüp gerilirseniz, bu basit buluşmaya çok fazla duygusal yük bindirmiş olursunuz. Anı yaşayın ve olup bitenlerin keyfini çıkarın. Sonra ne olacak diye düşünmeyin ki iyi vakit geçirebilesiniz..