Lahana Çorbası Diyeti

Lahana Çorbası Diyeti: Kısa zaman içinde fazla kilolarından kurtulmak isteyenler tarafından tercih edilen lahana çorbası diyeti ile kolay bir şekilde vücudunuzdaki yağlardan kurtulacaksınız. Lahana çorbası diyetini uygularken alkolden uzak durmalısınız. Vücudunuzdaki toksinleri atarak daha zinde olmanızı sağlayacak olan diyet ile haftada yaklaşık 5 kilo verebilirsiniz.

Lahana Çorbası Diyeti

Kısa zaman içinde fazla kilolarından kurtulmak isteyenler tarafından tercih edilen lahana çorbası diyeti ile kolay bir şekilde vücudunuzdaki yağlardan kurtulacaksınız. Lahana çorbası diyetini uygularken alkolden uzak durmalısınız. Vücudunuzdaki toksinleri atarak daha zinde olmanızı sağlayacak olan diyet ile haftada yaklaşık 5 kilo verebilirsiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti 1. Gün

Muz haricinde istediğiniz tüm meyveleri tüketebilirsiniz. Tatlandırıcı ve şeker içermeyen kahve, çay ve bol su tüketmelisiniz. Çayınıza veya kahvenize kesinlikle süt eklememelisiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti 2. Gün

Diyetin 2. gününde her türlü sebzeyi haşlanmış şekilde ve az tuzlu olarak çorba ile birlikte tüketebilirsiniz. Yapraklı haşlama, çiğ ve konserve olarak tüketilebilir. Akşam, fırınlanmış patates hazırlayabilirsiniz. Diyetin 2. gününde meyve tüketmemelisiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti 3. Gün

Ekmeksiz olarak sebze, meyve ve çorba tüketebilirsiniz. Bugün itibariyle diyet programına uyduysanız 3 kiloya yakın kilo vermiş olmanız gerekir.

 

Lahana Çorbası Diyeti 4. Gün

Diyetin 4. gününde yağsız ve muzlu süt içilebilir. Karbonhidrat ihtiyacınız için muz ve süt yeterli gelecektir. Diyetin bu gününde tatlı ihtiyacı hissedeceğiniz için 3 adet muz yiyebilirsiniz. İstediğiniz kadar meyve, sebze ve çorba tüketebilirsiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti 5. Gün

Sığır ve kırmızı et tüketebileceğiniz bugün, 600 grama kadar et tüketebilirsiniz. 1 adet domates de yiyebilirsiniz. 8 bardak su içmeye özen göstermeli ve günde 1 kere lahana çorbası içmelisiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti 6. Gün

Diyetin 6. gününde istediğiniz kadar sebze ve et tüketebilirsiniz. Günde 1 tabak çorba içebilirsiniz. Patates yememeye özen göstermelisiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti 7. Gün

Taze sıkılmış meyve suyu, kepekli pirinç, dilediğiniz kadar sebze tüketin. Pirinci çorbada ve sebze yemeklerinde yiyebilirsiniz.

 

Lahana Çorbası Nasıl Hazırlanır

  • 1 adet kereviz,
  • 1 demet maydanoz
  • 2 yeşil biber
  • 1 lahana
  • 2 domates
  • Su

Tüm malzemeleri ufak ufak doğrayın ve tencereye koyup istediğiniz kıvama gelene kadar 4 ile 6 bardak arası su ekleyin. Düdüklü tencere ile pişirmeniz daha kolay olacaktır.