MUTLU KADIN MI, GÜÇLÜ KADIN MI?

Belki de hepimizin son dönemdeki en büyük sorunsalı bu. Kadınlar mutluyken mi yoksa güçlüyken mi daha muhteşem görünüyorlar?

Aslında bu iki özelliği birbirinden ayırmak son derece yanlış olacaktır. Güçsüz bir kadının mutlu olmasını beklemek ne denli saçma ise, mutsuz bir kadının da güçlü olmasını ummak o derece zordur. Bu iki özellik ve gereklilik aslında birbirleri ile kenetlenmişlerdir. Kadının güçlü ve mutlu olması hayat standartlarına, çevresine, çevresinde gelişen olaylara ve hikayelere göre farklılık gösterir.

MUTLU KADININ ARTILARI

Kadınlar hayatlarındaki her şey yolunda gittiğinde tüm insanlar gibi mutlu olurlar. Tüm insanlar gibi mutlu olurlar dedik ama aslında durum bu kadar basit değil. Kadınların mutluluk anlayışı detaylarda gizlidir. Bu detaylar yolunda gittikçe kadınlar her saniyelerini mutlu olarak geçirmeye başlarlar. Bunun sonucunda ise hayat döngülerindeki ve çevrelerindeki herkes otomatik olarak bu mutluluktan etkilenir.

Mutlu kadın, çevresine yaydığı enerji ile birlikte hayatındaki her şeyi mümkün kılmaya başlar. Acılarından arınan kadın mutlulukla birlikte güçlenmeye de başlayacağından hayatı çok daha yolunda ilerlemeye başlayacaktır.

GÜÇLÜ KADININ ARTILARI

Güçlü kadınlar toplum tarafından çok saygı duyulan kadınlardır. Her işi kendileri tek başlarına halleden, kimseye ihtiyaç duymayan ve kendi ayaklarının üzerinde dengede durabilen kadınların mutlu olmalarının en büyük sebebi ise budur. Çünkü onlar yalnız kalsalar da bunu avantaja çevirmeyi bilirler.

Karşılaştıkları tüm zorluklar onlar için yeni bir hedefe giden engelden başka bir şey değildir. Hal böyle olunca da güçlü kadınlara duyulan saygı elbette üst noktalardadır. Günümüzde sadece kadın olarak bile hayatta kalabilmek yeterince zorken, güçlü kadınlar aynı anda birçok şeyi başarabilen bir yapıya sahip olmaları nedeni ile çoğu zaman erkekler tarafından dahi kıskanılmaktadırlar.

KADINLAR NE İSTİYOR?

Aslında bu sorunun cevabı birçok kadın için belli. Kadınlar duygusal canlılardır. Bu da onları hayatta her şeyden önce mutlu olma arzusu içine itiyor. Kadınlar toplumda erkekten geri planda durmayı dahi bazen sadece mutlu olabilmek adına kabullenmektedirler. Kadınların mutluluğa duydukları ihtiyaç ve arayış onların hayata baktıkları pencereleri farklılaştırsa da, tüm kadınlar özünde mutluluk isterler. Kimi zaman bir aşk kimi zaman ise dostları ile sıcak bir sohbette aradıkları mutlulukları muhafaza etmek için ise ellerinden geleni yapan kadınların güçsüzleştikleri tek durum bu mutluluğun sona ermesi ya da zedelenmesidir. Bir kadının kolunu kanadını kırmak isteyen bir erkek ya da kişinin yapması gereken tek şey, o kadına mutluluk veren şeyleri ortadan kaldırmaktadır.

Kadın mutlu ya da güçlü olmayı hedeflemez. Kadın hayat döngüsü içinde kendine hayatını huzurlu bir şekilde devam ettirebileceği bir dünya ister aslında. Bu dünyayı kadına sunduğunuzda onun hem çok güçlü hem de çok mutlu olduğunu göreceksiniz.