Yıldönümünde ne yapılır?

3 hafta, 3 ay veya 30 yıl… Kaç zamandır birlikte olursanız olun sevgiyi kutlamak her zaman için harika bir şeydir. Yıldönümüzde yapılacak romantik şeyler bulmak eğlenceli olabilir ama bazen klişe fikirlere kapılabilirsiniz. Bu yıldönümünüzde her ikinizin de yapmak istediği ancak yapma fırsatı bulamadığı bir şey ile birbirinizi şımartmayı deneyebilirsiniz. Yıldönümü özel bir fırsattır. Yıldönümü kutlama fikirleri, yıldönümünde yapılacak aktiviteler ve yıldönümü sürprizleri ve hediyelerini merak ediyorsanız haberimizi okuyun. İşte yıldönümünde ne yapılır sorusunun cevabı… 

Yıldönümünde ne yapılır?

İlk tanıştığınız yere gidin

İlişkinizdeki bir dönüm noktasını kutlamak için, her şeyin başladığı yere geri dönmekten iyi bir fikir olabilir. İlk tanışmanız şık bir restoran da mı oldu? Ya da bir kitapçıda? Ya da ikinizde yağmurdan kaçarken sığındığınız otobüs durağında? Her nerede tanışmış olursanız olun o mekana geri dönüp o anı tekrardan yaratmak çok romantik olacaktır. Bir çift olarak ne kadar yol kat ettiğiniz ve birbirinizi ilk gördüğünüzde hissettiklerinizi size hatırlatacak bu fikir tekrar tekrar aşık olmanızı sağlayabilir.  

Piknik yapın

Yıldönümüzde yapabileceğiniz en romantik şeylerden biri piknik yapmaktır. En sevdiğiniz yiyecekleri alın, evde yemek yapın, bir sepete koyup parkta sessiz bir alan gidin ve günü birlikte geçirin.

Eğer yıldönümüz kış ayına denk geliyorsa evde piknik yapın. Kendinize battaniyelerden bir kale yapın, mum yakın ve samimi vaktinizi keyfini çıkarın.

Birbirinize ev yapımı hediyeler verin

Yıldönümünüz için hediyeyi kendiniz yapmak, mağazadan aldığınız hediyelerden daha kişisel bir dokunuş eklemenizi sağlayacaktır. Onları size hatırlatan ya da ilişkinizi temsil eden bir hediye yapın.

Şimdiye kadar birlikte geçirdiğiniz zamanı belgeleyen bir fotoğraf albümü, ilişkinizde yeri olan şarkılardan bir liste yapabilirsiniz. Sizden gelen bu kadar düşünceli ve kişisel bir hediyeyi seveceklerinden emin olabilirsiniz.

Lüks bir restoranda yemeğe gidin

İkinizin de her zaman denemek istediği ancak o kadar para harcamaya kıyamadığı bir restorana gidin. Sonuçta yıldönümünüz özel bir gün ve harcadığınız paraya değecektir. Hatta garsonlara bunun yıldönümünüz için çıktığınız romantik bir yemek olduğunu söylerseniz belki de gecenizi daha da özel kılacak ikramlar alabilirsiniz.

Parti düzenleyin

Birbirinize olan sevginizi baş başa kutlamaktan daha iyi olan şey nedir? Sevdiklerinizin aşkınızı kutlamak için yanınızda olması. İkinize adanmış bir parti ile yıldönümünüzü kutlamak asla unutmayacağınız bir anı olarak kalacaktır.

Daha önce hiç yapmadığınız bir şeyi deneyin

Bu özel günü daha önce birlikte yapmak isteyip de yapmaya fırsatınızı olmayan bir şeyi deneyerek geçirin. Birlikte dans dersi alabilir, yamaç paraşütü yapabilir ya da dağ yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Olasılıklar hayal gücünüz kadar sınırsız!

Yolculuğa çıkın veya şehirde bir otele gidin

Yıldönümünüzde yolculuğa çıkmak istiyorsanız illa aşk şehri Paris’e gitmenize gerek yok. Hayatınızın aşkıyla çıktığınız her yolculuk romantik olacaktır.

Eğer bir yolculuğa çıkma imkanınız yoksa, şehrinizde güzel bir otel seçip geceyi orada geçirin. Bir otelde kalmak nerede olursanız olun tatildeymişsiniz gibi hissettirir ve evinizden uzakta bir gece geçirmek bir çift olarak kaliteli zaman geçirmek için harika bir yoldur. Otel restoranında romantik bir yemek yiyin ya da oda servisi sipariş edin ve dünyada sadece ikinizin olduğunuz varsayın.

Günbatımında yürüyüşe çıkın

Birbirinize olan sevginizi kutlamaya adadığını bir günde güneş batıyorken el ele yürümekten daha romantik ne olabilir? Günbatımının romantik havasını hayatınızın aşkıyla solumak harika bir yıldönümü geçirmenizi sağlayacaktır.

Birbirinize aşk mektubu yazın

Birbirinize kişisel ve samimi aşk mektupları yazın. Birbiriniz hakkında sevdiklerinizi, birbirinize kattıklarınızı ve partnerinizin size sevgi ile ilgili öğrettiklerini mektubunuza eklemeyi unutmayın.
Yıldönümünüzün gecesinde evinizde rahat bir köşe seçin. Birkaç mum yakın, battaniyeler alın ve mektuplarınızı yüksek sesle okuyun.